22-01-2017 14:47:15 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Højmarkstævne 2017

<

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1121912Helene Lauridsen05-021 Struer Skyttekreds199/10    199/09    398/19
2102137Louise Kidmose05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening200/10    198/09    398/19
3123160Freya Engel Kaspersen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening196/03    200/03    396/06
4113024Søren Steiner Simonsen05-019 Skjern Skytteforening199/12    197/12    396/24
594180William Nørgård05-023 Lemvig Skytteforening196/08    198/09    394/17

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1124366Pernille Borg Søndergaard05-026 Ulfborg Bys Skytteforening200/17    200/14    400/31
2128252Valdemar Holm Jessen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening199/10    200/05    399/15
3123166Rune Søgaard Ertmann05-026 Ulfborg Bys Skytteforening198/13    200/12    398/25
4124388Simon O.H. Kleist05-023 Lemvig Skytteforening198/06    199/16    397/22
5104131Freja Thøgerssen05-013 Skytteforeningen "Klitten"198/06    199/08    397/14
6127602Jacob Madsen05-023 Lemvig Skytteforening197/06    199/10    396/16
7120211Martin Vandborg Madsen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening199/07    196/04    395/11
8104696Leander Ørts05-026 Ulfborg Bys Skytteforening197/06    197/10    394/16
9105673Ann-Cathrine J.M Kristensen05-019 Skjern Skytteforening195/07    196/04    391/11
10123162Arend Johan Nymeier05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening196/07    194/06    390/13
11117775Rasmus Frederiksen05-019 Skjern Skytteforening196/06    193/01    389/07
12119774Morten Pedersen05-010 Videbæk Skytteforening189/02    197/04    386/06
13123288Jakob Steiner Simonsen05-019 Skjern Skytteforening194/03    191/00    385/03
14108624Andreas Grosmann05-014 Højmark Skytteforening195/05    188/00    383/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1123167Lasse Skovhus05-026 Ulfborg Bys Skytteforening196/04    197/07    393/11
2123534Mathias Aaes Thomsen05-019 Skjern Skytteforening194/05    196/02    390/07
3114125Alberte Thøgersen05-013 Skytteforeningen "Klitten"193/05    195/08    388/13
498944Frederik Jahnsen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening196/06    192/02    388/08
5108877Kathrine Grosmann05-014 Højmark Skytteforening193/04    193/05    386/09
6119436Gustav Abrahamsen05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt194/03    192/00    386/03
7126910Kevin Kaspersen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening196/03    190/03    386/06
8120202Rikke Steffensen05-013 Skytteforeningen "Klitten"190/01    194/05    384/06
9128249Nanna Lydersen05-014 Højmark Skytteforening189/01    194/01    383/02
10119930Mathias Bank Vind05-010 Videbæk Skytteforening191/05    192/01    383/06
11119773Jakob Thyregaard Kallesø05-010 Videbæk Skytteforening191/06    191/08    382/14
12104130Nicklas Møller05-013 Skytteforeningen "Klitten"190/03    190/02    380/05
13122070Magnus Sundberg Lauridsen05-019 Skjern Skytteforening190/03    188/02    378/05
14123385Lukas Schmidt05-014 Højmark Skytteforening191/02    186/00    377/02
15123387Laurids Grosmann05-014 Højmark Skytteforening183/01    189/03    372/04
16126898Caroline Thuensen Steffensen05-013 Skytteforeningen "Klitten"177/00    190/04    367/04
17124896Frederik Juul Moustesgaard05-013 Skytteforeningen "Klitten"183/01    182/00    365/01
18120848Peter Møller Kristensen05-019 Skjern Skytteforening180/00    177/00    357/00
19120204Kevin Vilhelmsen05-013 Skytteforeningen "Klitten"179/00    177/02    356/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1M0001Peder Refstrup05-024 Sædding Skytteforening189/03    194/03    383/06
2128493Elisabeth Jedeke05-019 Skjern Skytteforening190/03    189/04    379/07
3128797Anne Sofie Sejer05-014 Højmark Skytteforening188/01    184/03    372/04
4127436Asger M Dransfeldt05-014 Højmark Skytteforening185/03    185/03    370/06
5128492Pauline W. Lomborg05-019 Skjern Skytteforening180/01    187/01    367/02
6128798Valdemar Sejer05-014 Højmark Skytteforening181/00    181/02    362/02
7128241Nicklas Kjeldgaard05-014 Højmark Skytteforening178/00    183/04    361/04
8127609Noah Dokkedahl05-023 Lemvig Skytteforening176/00    184/02    360/02
9128494Daniel Jaedeke05-019 Skjern Skytteforening176/02    181/00    357/02
10128244Valdemar Gåsdal Trabjerg05-014 Højmark Skytteforening162/01    173/00    335/01
11128243Noah Lydersen05-014 Højmark Skytteforening162/01    171/04    333/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1116857Nikoline Fleng Jensen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening198/06    199/08    397/14
2104027Nanna Lynggaard05-026 Ulfborg Bys Skytteforening198/06    198/04    396/10
398014Mikkel Madsen05-023 Lemvig Skytteforening198/09    197/10    395/19
498011Kasper Farbricius05-023 Lemvig Skytteforening195/01    198/08    393/09
5123159juliane Marie Bak Kaspersen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening198/07    195/05    393/12

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1107780Mads Olesen05-019 Skjern Skytteforening194/05    198/07    392/12
298956Mathilde Andersen05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt196/03    193/03    389/06
3115169Kevin Plauborg05-024 Sædding Skytteforening192/01    196/03    388/04
494670Thea Korsholm05-014 Højmark Skytteforening192/05    192/04    384/09
5123271Minik Villadsen05-021 Struer Skyttekreds189/06    192/03    381/09
6116855Thor van den Berge05-023 Lemvig Skytteforening187/04    193/05    380/09
788487Rune Christensen05-014 Højmark Skytteforening189/06    183/01    372/07
8128122Thor Guldhammer05-023 Lemvig Skytteforening182/01    189/03    371/04
9122118Morten Nielsen05-021 Struer Skyttekreds180/02    181/01    361/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
197454Anders Byskov Nielsen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening177/01    189/04    366/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
136689Bianca Helene Kirkeby05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening198/10    193/04    391/14
2126926Christian Oluf Kaspersen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening194/03    195/07    389/10
3127883Rebekka Najbjerg Kjærgaard05-014 Højmark Skytteforening192/03    196/05    388/08
436104Chris Ahlers Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening196/06    191/07    387/13
594264Anders Stougaard05-026 Ulfborg Bys Skytteforening193/04    189/01    382/05
6103204Thomas Andersen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening189/03    189/04    378/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
135880Martin Holst Nørmark05-026 Ulfborg Bys Skytteforening183/01    183/03    366/04
2107135Per Møller Kristensen05-019 Skjern Skytteforening179/01    179/00    358/01
337355Niels Hybholt05-010 Videbæk Skytteforening177/01    179/01    356/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
137843Jørn Jørgensen05-019 Skjern Skytteforening194/03    191/03    385/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
137620Søren Madsen05-019 Skjern Skytteforening184/01    182/00    366/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1106880Jens Ørts05-026 Ulfborg Bys Skytteforening200/09    199/05    399/14
2115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening198/10    199/07    397/17
337705Morten Kjærside05-014 Højmark Skytteforening196/06    196/08    392/14
436987Holger Kold05-014 Højmark Skytteforening193/04    197/10    390/14

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1112486Klaus Kristensen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening197/05    198/07    395/12
297390Karl-Aage Kidmose05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening196/04    195/02    391/06
3106579Bent Kiilerich05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt192/06    196/06    388/12
490091Svend Bang05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt194/07    193/03    387/10
594240Knud Nohns05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt191/00    195/02    386/02
636092Henrik Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening191/05    192/03    383/08
7123295Kåre Thyregaard05-010 Videbæk Skytteforening194/02    187/03    381/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1127435Ole M Dransfeldt05-014 Højmark Skytteforening195/06    188/01    383/07
236911Per Grimstrup05-014 Højmark Skytteforening194/04    188/01    382/05
3119431Jesper Møller05-013 Skytteforeningen "Klitten"186/00    192/06    378/06
4124897Benny Steffensen05-013 Skytteforeningen "Klitten"188/05    189/06    377/11
590106Svend Andersen05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt185/02    186/02    371/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab FRI
1127501Villy Christensen06-061 Møldrup Skytteforening195/06    195/07    390/13
2128799Morten Sejer05-014 Højmark Skytteforening195/03    195/04    390/07
3124666Poul Erik Christensen06-061 Møldrup Skytteforening189/04    192/02    381/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1102137Louise Kidmose05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening200/10
2113024Søren Steiner Simonsen05-019 Skjern Skytteforening199/12
3121912Helene Lauridsen05-021 Struer Skyttekreds199/10
494180William Nørgård05-023 Lemvig Skytteforening196/08
5123160Freya Engel Kaspersen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening196/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1124366Pernille Borg Søndergaard05-026 Ulfborg Bys Skytteforening200/17
2128252Valdemar Holm Jessen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening199/10
3120211Martin Vandborg Madsen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening199/07
4123166Rune Søgaard Ertmann05-026 Ulfborg Bys Skytteforening198/13
5104131Freja Thøgerssen05-013 Skytteforeningen "Klitten"198/06
5124388Simon O.H. Kleist05-023 Lemvig Skytteforening198/06
7104696Leander Ørts05-026 Ulfborg Bys Skytteforening197/06
7127602Jacob Madsen05-023 Lemvig Skytteforening197/06
9125055Magda Joensen05-019 Skjern Skytteforening197/05
10123162Arend Johan Nymeier05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening196/07
11117775Rasmus Frederiksen05-019 Skjern Skytteforening196/06
12105673Ann-Cathrine J.M Kristensen05-019 Skjern Skytteforening195/07
13108624Andreas Grosmann05-014 Højmark Skytteforening195/05
14110659Mikkel Frederiksen05-019 Skjern Skytteforening195/04
15123288Jakob Steiner Simonsen05-019 Skjern Skytteforening194/03
16119774Morten Pedersen05-010 Videbæk Skytteforening189/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
198944Frederik Jahnsen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening196/06
2123167Lasse Skovhus05-026 Ulfborg Bys Skytteforening196/04
3126910Kevin Kaspersen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening196/03
4123534Mathias Aaes Thomsen05-019 Skjern Skytteforening194/05
5119436Gustav Abrahamsen05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt194/03
6114125Alberte Thøgersen05-013 Skytteforeningen "Klitten"193/05
7108877Kathrine Grosmann05-014 Højmark Skytteforening193/04
8119773Jakob Thyregaard Kallesø05-010 Videbæk Skytteforening191/06
9119930Mathias Bank Vind05-010 Videbæk Skytteforening191/05
10123385Lukas Schmidt05-014 Højmark Skytteforening191/02
11104130Nicklas Møller05-013 Skytteforeningen "Klitten"190/03
11122070Magnus Sundberg Lauridsen05-019 Skjern Skytteforening190/03
13120202Rikke Steffensen05-013 Skytteforeningen "Klitten"190/01
14128249Nanna Lydersen05-014 Højmark Skytteforening189/01
15120835Gregers Ørts05-026 Ulfborg Bys Skytteforening188/02
16123387Laurids Grosmann05-014 Højmark Skytteforening183/01
16124896Frederik Juul Moustesgaard05-013 Skytteforeningen "Klitten"183/01
18120848Peter Møller Kristensen05-019 Skjern Skytteforening180/00
19120204Kevin Vilhelmsen05-013 Skytteforeningen "Klitten"179/00
20126898Caroline Thuensen Steffensen05-013 Skytteforeningen "Klitten"177/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1128493Elisabeth Jedeke05-019 Skjern Skytteforening190/03
2M0001Peder Refstrup05-024 Sædding Skytteforening189/03
3128797Anne Sofie Sejer05-014 Højmark Skytteforening188/01
4127888Freja Mose05-013 Skytteforeningen "Klitten"187/01
5127436Asger M Dransfeldt05-014 Højmark Skytteforening185/03
6128798Valdemar Sejer05-014 Højmark Skytteforening181/00
7128492Pauline W. Lomborg05-019 Skjern Skytteforening180/01
8128241Nicklas Kjeldgaard05-014 Højmark Skytteforening178/00
9128494Daniel Jaedeke05-019 Skjern Skytteforening176/02
10127609Noah Dokkedahl05-023 Lemvig Skytteforening176/00
11128243Noah Lydersen05-014 Højmark Skytteforening162/01
11128244Valdemar Gåsdal Trabjerg05-014 Højmark Skytteforening162/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
198014Mikkel Madsen05-023 Lemvig Skytteforening198/09
2123159juliane Marie Bak Kaspersen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening198/07
3104027Nanna Lynggaard05-026 Ulfborg Bys Skytteforening198/06
3116857Nikoline Fleng Jensen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening198/06
598011Kasper Farbricius05-023 Lemvig Skytteforening195/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
198956Mathilde Andersen05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt196/03
2107780Mads Olesen05-019 Skjern Skytteforening194/05
394670Thea Korsholm05-014 Højmark Skytteforening192/05
4115169Kevin Plauborg05-024 Sædding Skytteforening192/01
5123271Minik Villadsen05-021 Struer Skyttekreds189/06
588487Rune Christensen05-014 Højmark Skytteforening189/06
7116855Thor van den Berge05-023 Lemvig Skytteforening187/04
888088Marie Bæk Pagaard05-019 Skjern Skytteforening185/01
9128122Thor Guldhammer05-023 Lemvig Skytteforening182/01
10122118Morten Nielsen05-021 Struer Skyttekreds180/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
197454Anders Byskov Nielsen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening177/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
136689Bianca Helene Kirkeby05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening198/10
236104Chris Ahlers Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening196/06
3126926Christian Oluf Kaspersen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening194/03
494264Anders Stougaard05-026 Ulfborg Bys Skytteforening193/04
5127883Rebekka Najbjerg Kjærgaard05-014 Højmark Skytteforening192/03
6103204Thomas Andersen05-026 Ulfborg Bys Skytteforening189/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
135880Martin Holst Nørmark05-026 Ulfborg Bys Skytteforening183/01
2107135Per Møller Kristensen05-019 Skjern Skytteforening179/01
337355Niels Hybholt05-010 Videbæk Skytteforening177/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
137843Jørn Jørgensen05-019 Skjern Skytteforening194/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
137620Søren Madsen05-019 Skjern Skytteforening184/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1106880Jens Ørts05-026 Ulfborg Bys Skytteforening200/09
2115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening198/10
337705Morten Kjærside05-014 Højmark Skytteforening196/06
436987Holger Kold05-014 Højmark Skytteforening193/04
536377Søren Sørensen05-013 Skytteforeningen "Klitten"193/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1112486Klaus Kristensen05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening197/05
297390Karl-Aage Kidmose05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening196/04
390091Svend Bang05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt194/07
4123295Kåre Thyregaard05-010 Videbæk Skytteforening194/02
5106579Bent Kiilerich05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt192/06
636092Henrik Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening191/05
794240Knud Nohns05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt191/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1127435Ole M Dransfeldt05-014 Højmark Skytteforening195/06
236911Per Grimstrup05-014 Højmark Skytteforening194/04
3107041Henrik Vilhelmsen05-013 Skytteforeningen "Klitten"192/03
4124897Benny Steffensen05-013 Skytteforeningen "Klitten"188/05
5119431Jesper Møller05-013 Skytteforeningen "Klitten"186/00
690106Svend Andersen05-045 Ringkøbing og Omegns Firmaidræt185/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse FRI
1127501Villy Christensen06-061 Møldrup Skytteforening195/06
2128799Morten Sejer05-014 Højmark Skytteforening195/03
3124666Poul Erik Christensen06-061 Møldrup Skytteforening189/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
137355Niels Hybholt05-010 Videbæk Skytteforening157/00    171/01    328/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
136987Holger Kold05-014 Højmark Skytteforening194/01    191/05    385/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
136092Henrik Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening194/02    194/02    388/04
237705Morten Kjærside05-014 Højmark Skytteforening190/02    192/01    382/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1120835Gregers Ørts05-026 Ulfborg Bys Skytteforening189/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
137355Niels Hybholt05-010 Videbæk Skytteforening157/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
136987Holger Kold05-014 Højmark Skytteforening194/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
136092Henrik Bjerg05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening194/02
237705Morten Kjærside05-014 Højmark Skytteforening190/02